į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Informacija » Naujienų archyvas
2016-10-04 Bažnyčioje nuotaikinga šventė gyvūnėliams ir jų šeimininkams

Kaip ir kiekvienais metais Šventojo Pranciškaus dieną Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje yra laiminami gyvūnėliai. Spalio ketvirtą dieną į bažnyčią išpuoselėtus savo mylimus globotinius vedėsi vaikai, seneliai ir net visi šeimos nariai atėjo į gyvūnų palaiminimo šventę.

Gyvūnėlių susirinko daug, nuo mažiausios pelytės, balandžių, kačiukų iki gražuolių šunų, kurių nepavadinsi mažyčiais šuneliais. Jų vardų ir veislių įvairovė domino ir stebino susirinkusius.

Klebonas Artūras Stanevičius sutiko gyvūnų šeimininkus ir jų globotinius pasiteiraudamas kiekvieno gyvūno vardo. Klebonas prieš palaimindamas gyvūnus papasakojo nuo kada pradėta švęsti ši diena, koks šventasis juos globoja, pateikė įdomių istorinių momentų apie gyvūnus.

Laiminimo akimirką gyvūnai buvo ramūs tarsi suprasdami kad jie ir bažnyčios išsineš palaimą.

Jau tradicija tapo, kad tą dieną gyvūnėliai yra ne vien laiminami, bet jiems yra skaitomi eilėraščiai, dainuojamos dainelės, muzikuojama. Programėlę gyvūnams ir jų šeimininkams atliko 1 - 4 klasių vaikai. Trimitu grojo Martynas Žebarauskas, lumzdeliu  Eleonora Žebarauskaitė, dūdele Rusnė Mikolajūnaitė ir Kamilia Klevinskaitė. Eilėraščius skaitė Ridas Radvilavičius, Kamilia Klevinskaitė, Rugilė Širvinskaitė ir kiti vaikai. Programėlę atliko mokyklos - darželio ,,Obelėlė“, mokyklos - darželio ,,Puriena“ ir katechezės pamokėles lankantys vaikai.

Laiminimo šventėje dalyvavo Kėdainių maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys, Jurgita Jagačanskė vyriausioji veterinarijos gydytoja inspektorė, Lina Orentaitė vyriausioji specialistė - maisto produktų inspektorė bei privačių veterinarijos klinikų veterinarijos gydytojai specialistai, tai Egidijus Eimontas bei Edita Rimkutė su savo augintiniais. Jie susirinkusiems patarė kaip reikia prižiūrėti, maitinti, saugoti ir globoti savo gyvūnus, kad jie būtų sveiki ir jiems būtų sukurta gera aplinka.

Šventė išties buvo pakili ir labai nuotaikinga. Visus gerai nuteikė nuoširdi vaikų programėlė. Vaikus prajuokino kačiukas Puikis, kuris bandė pabėgti iš jam neįprastos aplinkos, bet pamatęs tiek daug šunų apsigalvojo ir vėl grįžo pas savo šeimininkę. Pabendravo ir gyvūnėlių šeimininkai.

Manau, kad tai buvo ne tik šventė prie kurios organizavimo kasmet mielai prisidedu, bet ir gerumo pamoka, mokanti, kad reikia mylėti mūsų mažuosius draugus gyvūnėlius, juos saugoti branginti ir globoti, nes tik nuo mūsų priklauso jų saugumas, buitis, sveikata ir gerovė.

 

 

 ***

Neužminkime sraigės,

Trapus jos namelis.

Baltas rūkas

Jau sklaidės,

Kai ji ruošės

Įkelią.

Neužminkime sraigės,

Jos žingsnio,

Žymės laiko

Ant žvyro takelio

Neužminkime sraigės,

Skubėjimo lėto

Per akmenį skaudų,

Per gyvenimo lietų.

Leiskim

Buvimą jai švęsti,

Leiskim skubėti

 

 

 

 

 

Tikybos mokytoja

Genė Sereikienė

Nuotraukos ir eilės teksto autorės