į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Informacija » Naujienų archyvas
2016-03-20 Žurnalistė bažnyčios salėje kalbino literatus

Šv. Jurgio bažnyčios klebonas Artūras Stanevičius atvėrė restauruotos, dar dažais kvepiančios bažnyčios salės duris, salės, kuri veikiau primena ne salę, bet jaukią, nedidukę su vienu langeliu celę. Pasaulinės poezijos dienos išvakarėse „Rinkos aikštės“ žurnalistė Kristina Mirvienė čia kalbino Kėdainių krašto literatų sambūrio poetus.

Per interviu prisiminėme pirmuosius savo eilėraščius, kalbėjomės apie poezijos įvairovę. Kada gimė pirmasis eilėraštis, aptarėme, iš kur ateina įkvėpimas, kas skatina rašyti, ką reiškia žmogui poeziją? Pokalbyje dalyvavo Kėdainių krašto literatų sambūrio literatai Vitalija Minialgaitė, Nina Kučinskienė, Neringa Visockė, Genė Sereikienė, Vitolis Laumakys.

Poezija yra dažnas svečias šioje bažnyčioje. Renginys „Poezijos vasara - 2015“ buvo surengtas tos pačios bažnyčios šventoriaus aplinkoje, sudominęs ne tik šios parapijos bendruomenę - jame dalyvavo ir kitų rajonų poetai. Kasmet gyvūnų  laiminimo dieną gyvūnams ir jų šeimininkams, kurie gausiai susirenka bažnyčioje, pakviesti klebono Artūro Stanevičiaus organizavome literatūrines - muzikines valandėles. Kovo pradžioje tradicinėje maldų dienoje už Pasaulio lietuvius po Šv. Mišių pravedėme literatūrinę - muzikinę valandėlę „Gavėnios kelyje širdies atvartos pasaulyje pabirusiems tautos vaikams“, su poetės ir muzikės Laimos Žilytės dainomis, vargonininkės Aušros Giedrienės vargonavimu.

Įdomu, kokį žmogų, kurios tautos patį pirmąjį prakalbino poezija? Kas pirmas dar neturėdamas popieriaus ir rašiklio ją išdainavo, o gal ranka smėlyje užrašė? Ar reikalinga poezija? Visi patvirtinome - „taip“, ji reikalinga. Be jos pasaulyje būtų šiek tiek šalčiau, svetimiau ir liūdniau.

Taip gerą valandą kalbėjomės, skaitėme savo kūrybą, dalijomės įspūdžiais, o už bažnyčios mūrinių sienų paukščiai ėmėsi derinti stygas, kūrė melodijas. Pavasario vėjas šlameno eiles.

Genė Sereikienė